Podręczniki szkolne były dawniej kojarzone z opasłymi księgami z dużą ilością suchego tekstu. Nauka nie mogła być przyjemna, chyba że nauczyciel na lekcji stosował nietypowe środki wyrazu. Na szczęście te czasy minęły bezpowrotnie i dziś młodzież może kształcić się w zupełnie inny sposób. Jednym z nowoczesnych podręczników jest “To jest chemia 2 książka dostępna w księgarni internetowej” znanego wydawnictwa Nowa Era. Jest to wspólne dzieło trzech autorów, którym zależy na przekazywaniu wiedzy w maksymalnie prosty sposób.

Zachęcenie do nauki chemii

Chemia jest przedmiotem badającym właściwości wielu substancji oraz przemiany zachodzące pomiędzy nimi. Teoretycznie można je prezentować w bardzo atrakcyjny sposób dla młodych ludzi. Wyjaśnienie skomplikowanych procesów nie jest już takie proste. Na szczęście z pomocą przychodzi podręcznik “To jest chemia 2” autorstwa Romualda Hassy, Aleksandry Mrzigod i Janusza Mrzigod. Skupili się oni na tym, aby zebrać dużą ilość wiadomości i przedstawić je tak, aby zachęcić młodzież do poznawania fascynującego świata chemii.

Pomoc w trudnych kwestiach

Uczniowie mają duże problemy nie tylko z zapamiętywaniem ważnych pojęć, lecz także z rozwiązywaniem zadań. Podręcznik “To jest chemia 2” zawiera przypomnienie wiadomości, które uczniowie powinni poznać w szkole podstawowej. Dopiero później informacje są rozszerzane, a na koniec zamieszczane jest podsumowanie, ujęte w formie praktycznych pytań i odpowiedzi. Książka zawiera szczegółowe objaśnienia dotyczące sposobu rozwiązywania przykładowych zadań, dzięki czemu młodzież może doskonalić swoje umiejętności obliczeniowe. Dodatkowo podręcznik zawiera zbiór ponad 200 zadań, który obejmuje wszystkie działy chemii organicznej. 

Wsparcie dla uczniów i nauczycieli

Podręcznik “To jest chemia 2” może być doskonałym wsparciem na zajęciach w szkole zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Może zaciekawić i zachęcić do nauki. Młodzież przyzwyczajona do atrakcyjnej formy prezentowania wiedzy szybciej osiągnie oczekiwane wyniki w nauce. Nauczyciele zyskują natomiast narzędzie pracy ułatwiające przekazywanie wiedzy.